• Avaleht
  • Uudised
  • Algab domeeninimede katsetamine erinevates tähestikes

Algab domeeninimede katsetamine erinevates tähestikes

Sisestatud: 13.10.2007 | Täiendatud: 13.10.2007

Esmaspäeval, 15. oktoobril 2007, algab katseprogramm, mille eesmärgiks on laiendada seni vaid ladina tähestikku kasutanud domeeninimedele 11 lisakeele tähemärke.

ICANN alustab Internationalized Domain Names programmiga, mille eesmärgiks on laiendada seni domeeninimedes ainukasutuses olnud ladina tähestikku.

„See areng on ICANN'i kõige olulisemaks sammuks rahvusvaheliste domeeninimede suunal. See saab olema üks suurimaid muudatusi Internetis alates selle loomisest” ütles Dr. Paul Twomey, ICANN'i president ja tegevdirektor. „ICANN vajab kasutajate ja tarkvararakenduste arendajate abi, et see areng edukalt läbi viia. Kui katselehed järgmisel nädalal tegevust alustavad, vajame me, et kõik asuksid neid uurima - kuidas aadresse kuvatakse ning kuidas IDN lingid töötavad nende kasutatavates programmides.”

Katsetama asutakse araabia, pärsia, hiina, vene, hindu, kreeka, korea, heebrea, jaapani ning tamili keeltes. Täieliku IDN rakendamise korral saaksid inimesed kirjutada kogu domeeninime oma keele tähemärkides, kuid selle katsetuse käigus jäävad esimese taseme domeenid (.com, .net, .org jt) siiski veel ladina tähestikku.

Lingid neile katse-aadressidele hakkavad olema kättesaadavad ICANNi kodulehel 15. oktoobrist 2007.

ICANN on organisatsioon, mille ülesandeks on koordineerida esimese taseme domeeninimede rakendamist. Viidete osast leiad linke IDN programmiga seotud allikatele.

Viited:

© Margo Munner | Sisukaart