• Avaleht
  • Uudised
  • Amazon hakkab müüma Warner'i muusikat ilma kopeerimiskaitseta

Amazon hakkab müüma Warner'i muusikat ilma kopeerimiskaitseta

Sisestatud: 28.12.2007 | Täiendatud: 28.12.2007

Warner Music Group on teatanud, et hakkavad müüma oma albumeid ja üksiklugusid läbi Amazon'i ilma koopiakaitse tehnoloogiaid kasutamata.

DRM ehk Digital Rights Management on tarkvara, mis peaks (vähemalt teoorias) kaitsema legaalselt müüdud digitaalset helifaili illegaalse tegevuse eest. Warner on aga nüüdseks juba kolmas suurem ettevõte, kes loobub sellise kaitse kasutamisest. Esimeseks selliseks ettevõtteks oli EMI Group, mis juba aprillis loobus DRM'ist Apple iTunes võrgupoes. Temale järgnes 2007 sügisel Universal Music Group.

Siiski on ka siinkohal olukord pingeline - nimelt väidab „New York Times”, et just Apple ülipopulaarne iTunes võrgupood on mitmetele suurkompaniidele „pinnuks silmas”, mistõttu üritatakse antud sammuga tõsta just teiste, seni vähempopulaarsete digitaalset muusikat müüvate võrgukeskkondade kasutatavust.

Apple ise ei tundu aga eriti mures olevat. Nimelt on Apple samal ajal teatanud, et asub sõlmima lepinguid müümaks juba videotoodangut. Eeldatavasti võib lähitulevikus saada tõeks Apple ja Twentieth Century Fox Film'i sellesisuline leping.

Et kõik eelnev veel vähe oleks - MTV on välja tulnud ka mõttega, et 2007. aasta oli „traditsioonilisele muusikatööstusele” allakäigu pöördepunktiks, kust enam välja ei rabeleta.

© Margo Munner | Sisukaart