• Avaleht
  • Uudised
  • Barack Obama ametisseastumine ei lammutanud internetti

Barack Obama ametisseastumine ei lammutanud internetti

Sisestatud: 26.01.2009 | Täiendatud: 26.01.2009

USA uue presidendi Barack Obama ametisseastumise tseremoonia ajal said kõik suuremad internetiteenused ulatusliku videoedastamisega hakkama.

President Obama ametissepühitsemise tseremoonia tekitas suure internetiliikluse, seda eelkõige videoedastuse ja USA sotsiaalvõrgustike näol. Internet jäi tervikuna toimima, kuid mitmed meedia ja USA valitsuse võrgulehed vastasid aeglaselt.

Need probleemid olid ootuspärased, sest oli arvata, et püstitakse uusi videoedastuse rekordeid. Näiteks CNN varasem rekord oli 5,3 miljonit otse-video vaatajat päevas, Obama ametisseastumise tseremoonia tõi aga 25 miljonit vaatajat.

Isegi tekstikujul kirjutatud arvamuste edastamine oli märkimisväärne koormus internetiteenustele. Twitter pidi läbi töötama sekundis viis korda rohkem andmeid kui seda tavaliselt tehakse.

Obama ametisseastumise tseremoonia on erinev nähtus tehnilise poole pealt kui mitmed varasemad ülekanded. Seda sellepärast, et põhisündmus kestis vaid tund aega ning just sellel ajal tuli ka kõige suurem kasutajate hulk. See tähendas aga paljudele „viimasel hetkel liitujatele” järjekorda jäämist.

Washington'is oli probleeme ka mobiilsidega, kuna mitu miljonit isikut, kes tseremooniale kohale tulid, tahtsid teha nii telefonikõnesid kui edastada pildi- ja videomaterjali.

© Margo Munner | Sisukaart