Eesti serverid on spämmi-keskused

Sisestatud: 27.11.2008 | Täiendatud: 27.11.2008

Nagu varem ennustatud sai, ongi puhkus spämmist sedapuhku läbi. USA-s suletud rämpsposti leivtava serveripargi asemele tekkis uus - Eestisse.

Kahe nädala eest suleti USA-s server, mis oli keskuseks suurele hulgale zombie-arvutitele, mis levitasid rämpsposti ja tegutsesid paljude teiste illegaalsete või vähemalt ebameeldivate asjadega. Nüüd on väga suur osa vastavast liiklusest taastunud ning selle juhtimine toimub Eestis asuvate serverite abil.

Uudisest teatab FireEye Inc. - ettevõte, mis suutis esialgu hoida ära olukorra kiiret taastumist sellega, et registreeris domeeninimesid, mida muidu oleksid kasutanud spämm-võrgustiku arvutid. Nüüdseks on FireEye Inc. alla andnud, kuna puuduvad ressursid nii suure hulga domeenide registreerimiseks.

Kuna see takistus kadus, suutis Srizbi-nimeline võrk registreerida viis domeeni, läbi mille uuendasid oma tarkvara kõik zombie-arvutid ning said ka uue käsu - hakata saatma rämpsposti.

Need domeenid, millelt juhitakse zombie-arvuteid, on majutatud Eestis. Samaaegselt on tagasi tulnud ka teine spämm-võrgustik nimega Rustock, mille kesksed serverid asusid esmalt Rootsis, kuid pärast TeliaSonera sekkumist viidi need üle Venemaale.

Eesti Päevaleht kirjutab aga nüüd, et Eestis asunud serverid on üle viidud muudesse riikidesse, vt. viidete alt.

© Margo Munner | Sisukaart