Firefox üritab taas parandada URI-probleemi

Sisestatud: 22.10.2007 | Täiendatud: 22.10.2007

Mozilla Corp. on andnud välja kriitilise turvauuenduse, millega üritatakse kolmandat korda lappida turvaauku, mis võimaldab käivitada arvutiprogramme läbi internetis leiduvate linkide, vahendab PC World.

Viga paikneb URI protokolli rakendava tehnoloogia selles osas, mis võimaldab võrgulehitseja poolt käivitada teisi programme - näiteks e-posti klienti. Viimastel kuudel on avastatud terve seeria võimalusi, kuidas antud tehnoloogiat kasutades saab näiteks paigaldada ohvri arvutisse tarkvara, millega arvutiomanik ise pole nõustnunud. Tarkvarauuendus anti välja neljapäeval, 18. oktoobril.

Esmalt arvati probleemi peamiseks põhjustajaks olevat Microsoft'i Internet Explorer'i tarkvara, kuid hiljem selgus, et ka Firefox ise on siinkohal vigane. Microsoft'i esindaja Andrew Storms tunnistas siiski Windows'i turvaaugud kogu antud temaatika juures võtmeelemendiks: „Me peame aplodeerima Mozilla meeskonnale, et nad üritavad kaitsta oma kasutajaid, kuid lõpuks on siiski tegemist Microsoft'i vastutusega”.

Kaks parandust kaheksast, mis neljapäevase uuendusega välja anti, on Mozilla poolt hinnatut kriitiliseks. Sama uuendus lisab aga ka toe Apple Mac OS X 10.5 operatsioonisüsteemile (koodnimi Leopard).

© Margo Munner | Sisukaart