Google Chrome muutub operatsioonisüsteemiks

Sisestatud: 08.07.2009 | Täiendatud: 08.07.2009

Google Chrome nimeline võrgulehitseja on olnud turul eelmise aasta sügisest. Nüüd planeerib Google rajada sellel baseeruvat operatsioonisüsteemi.

Suurettevõte lubab operatsioonisüsteemi mõiste „ümbermõtestada”, süsteem hakkab olema mõeldud eelkõige võrguarvutitele ning see planeeritakse turule tuua 2010. aasta teises pooles.

Google Chrome operatsioonisüsteem peaks olema vähese ressursinõudlikkusega, mis võimaldab arvutil kiiret käivitumist ning kiiret internetiühenduse loomist. Kasutajaliides on suuremas osas viidud võrgupõhiseks, Google ise lubab, et selline uudne lähenemine tähendab, et nende operatsioonisüsteem ei hakka vaevlema viiruste ja muu pahavara küüsis. Süsteem baseerub ikkagi Linux'il, kuid need, kes soovivad kirjutada Google Chrome'ile tarkvara, peavad kirjutama selle valmis internetirakendustena.

Google teeb koostööd mitmete riistvaratootjatega toomaks järgmisel aastal turule vastavaid arvuteid: nendeks peaksid olema väikesed sülearvutid või täismõõtmelised lauaarvutid. Chrome projekt on eraldiseisev Android'ist, mis on peamiselt mobiiltelefonide tarkvara.

© Margo Munner | Sisukaart