Google Insights annab ülevaate otsifraasidest

Sisestatud: 07.08.2008 | Täiendatud: 07.08.2008

Google avas uue töövahendi Insights for Search, mille abil on võimalik uurida, kuipalju kordi on 2004. aastast alates otsitud mingisuguseid kindlaid otsisõnu või -fraase.

Ilmselt hakkavad asjast kasu saama eelkõige internetiturundusega tegelevad isikud ja ettevõtted. Nüüd on võimalik uurida, millistele otsisõnadele on mõistlik kodulehti optimeerida, millised on inimeste otsimisharjumused.

Tegemist on varasema rakenduse Google Trends laiendusega, pakkudes võimalust analüüsida otsingutulemusi palju lähemalt. Süsteem eristab sarnaseid või identseid otsisõnu teineteisest, jaotades need kategooriatesse, pakub võimalust teha regionaalseid päringuid andmebaasi.

Turundustegelastel on nüüd võimalik sihtida nii kodulehtede sisu kui Google Ads reklaame efektiivsemalt. Google esindaja loodab, et lisaks turustajatele kasutavad andmeid ka majandusprognoose tegevad isikud, sotsioloogid jms erialade esindajad.

Eestis läheb turustajate elu eriti lihtsaks, kuna juba praegu saab kasutada siinmail populaarseima otsingusüsteemi NETI.ee andmeid. Tõsi küll, NETI ei avalda oma andmeid nii uhkete graafikutena ega nii detailselt.

© Margo Munner | Sisukaart