Google investeerib kaabliehitusse

Sisestatud: 26.02.2008 | Täiendatud: 26.02.2008

Google teatas täna, et planeerib liituda viie rahvusvahelise ettevõttega ehitamaks uut merealust kaablit USA ja Jaapani vahele.

Vajadus sellise kaabli järgi on teada, kuid mõnevõrra üllatavaks peetakse sellise ettevõtte nagu Google liitumist projektiga. Teised osalised projektis on Bharti Airtel, Global Transit, KDDI Corporation, Pacnet ja SingTel.

Google ise seletab sellist liigutust sellega, et ettevõtte andmeedastusmahu vajadused on kasvanud niivõrd suureks, et traditsioonilised meetodid kasutamaks teiste infrastruktuuri on ammendumas. Ettevõte väidab, et ei soovi asuda konkurentsi telekommunikatsiooniettevõtetega.

Uue kaabli koguvõimsuseks peaks olema 4800 Gbps. Selline maht suurendaks andmeedastusmahte USA ja Aasia vahel 20 protsendi võrra. Kaabel on aga edasiarendatav, mistõttu on võimalik tulevikus lisada esialgu planeeritavale viiele kaablipaarile veel kolm, tulemuseks peaks olema 7,58 Tbps.

Kaabli pikkus peaks olema umbes 10'000 kilomeetrit, kulgema hakkab see Chikura ja Los Angeles'i vahel. Kogu projekti maksumus peaks olema umbes 300 miljonit USA dollarit, mis jääb siis kanda kuuel ettevõttel.

© Margo Munner | Sisukaart