Google Maps võib minna vastuollu ELi seadustega

Sisestatud: 18.05.2008 | Täiendatud: 18.06.2008

Euroopa Liidu andmekaitseametnikud on hoiatanud Google't, et pakutav Street View teenus peab olema kooskõlas ELi regulatsioonidega.

Google Street View auto

Street View võimaldab Google Maps kasutajatel vaadelda linnatänavaid virtuaalsel kujul - 360-kraadised panoraamfotod pannakse kokku tegelikest fotodest. EL on nüüd mures, nagu Businessweek väidab, inimeste pärast, kes „sisenevad xxx-fime näitavasse kinno või urineerivad avalikus kohas”.

Google Street View peaks ELis toimima hakkama järmisel aastal - fotosid tegevaid autosid on aga märgatud juba Roomas ja Pariisis.

Google vastus oleks „näohägustustehnoloogia” - seda katsetatakse juba Manhattanil. Kõige veidram asja juures on aga see, et esmalt tuleb Google tarkvaral nägu tuvastada, et seda siis saaks hägustada...

Tõstataks küsimuse - kui Google'l on niipalju ressursse, et panna maailma linnadesse ringi sõitma fotosid tegevad autod, siis miks kasutada „näohägustajat”? Palju toredam oleks ju „turistieemaldaja”: tehnoloogia, mis teeb ühest ja samast kohast mitu fotot ning asendab inimesekujutised sama kohapeal hiljem tehtud foto osaga.

© Margo Munner | Sisukaart