Google planeerib võrgupõhist failihoiu teenust

Sisestatud: 27.11.2007 | Täiendatud: 27.11.2007

Google Inc. soovib pakkuda kasutajatele uusi võimalusi failide salvestamiseks - seda strateegia raames, mis peaks kiirendama liikumist internetipõhiste rakenduste poole ning parandama positsiooni konkureerimisel Microsoft'iga, kirjutavad Kevin J. Delaney ja Vauhini Vara ajalehele Wall Street Journal.

Teenuse põhimõte seisneks siis selles, et kasutajad saavad võimaluse salvestada oma faile Google serveris, mille abil oleks siis lihtne pääseda failidele ligi mitmetest arvutitest ning isegi vajadusel jagada neid oma tuttavate/sõpradega. Teenus võidakse avada juba lähikuudel.

Google planeeritav teenus oleks osaliselt tasuta, kuid kindlate piirangutega ning osaliselt tasuline ja palju võimalusterohkem. Teenusele planeeritavat hinnataset pole teada.

Google uus teenus surub veelgi rohkem esile mahukaid internetipõhiseid teenuseid ning süvendab kurssi, mille käigus viiakse ka tavakasutajate arvutikasutus suuresti internetipõhiseks. See on saanud võimalikuks tänu suurtele internetiühenduse kiirustele.

Sarnaseid teenuseid on tegelikult juba olemas. Google proovib teistest eristuda eelkõige failide liigutamiseks mõeldud rakenduste ja failide avamise lihtsuse osas.

Teenuse juurutamine on aga väga problemaatiline mitmetel põhjustel: privaatsus, autoriõigused, suuremahuliste andmete hoidmine jne. Nendest teemadest ning Microsoft'i arvamusest võib täpsemini lugeda The Wall Street Journal artiklist.

© Margo Munner | Sisukaart