Häkkerid vahetasid Comcast.net nimeserverid

Sisestatud: 31.05.2008 | Täiendatud: 31.05.2008

USA võrguteenuste pakkuja Comcast võrguleht „häkiti” eriskummalisel moel - häkkeritel osutus kuidagimoodi võimalikuks nimeserverite vahetamine teenusepakkuja Network Solutions juures.

Võrgulehti, sealhulgas suuri, on häkitud varemgi, kuid asjaolu, et seekord ei olnud tegemist mitte võrgulehte teenindava serveri, vaid hoopis domeenihalduse häkkimisega, teeb olukorra palju tõsisemaks ja harvaesinevaks.

DNS-infovahetus ei piirdunud ainult nimeserverite vahetusega - domeenikirjesse lisati ka solvavaid kommentaare. Hetkel puudub arusaam sellest, kuidas täpselt õnnestus häkkeritel selline muudatus läbi viia. Varem on küll „kaaperdatud” domeene endeid, kuid mitte sellisel viisil.

Network Solutions vastus on aga lihtne - selliste asjade ärahoidmiseks tuleb anda kõikide ettevõtte domeenide kontroll ühe vastutava isiku kätte ning domeeniregistraatori paroole tuleb regulaarselt vahetada ning need paroolid peavad olema keerulised...

Comcast.net ei toiminud neljapäeval ning olenevalt internetiühenduse teenusepakkujast kestsid mõjud kahest tunnist kuni viie tunnini, mõningaid probleeme eksisteerib siiani.

© Margo Munner | Sisukaart