Iisrael planeerib interneti tsenseerimist

Sisestatud: 24.03.2008 | Täiendatud: 24.03.2008

Interneti tsenseerimine läheb ühe enam moodi. Minut.ee vahendab, et Iisraelis läbis Knessetis edukalt esimese lugemise seadus millega üritatakse internetti tsenseerida.

Seadusega üritatakse panna interneti teenusepakkujatele kohustus blokeerida pornograafilise sisuga ja hasartmängude lehed. Skeptikute hinnangul on see rabide seadus, kes ikka veel elavad 2000 aasta taguses ajas, ning meenutab Saudi Araabia ja Pakistani suguste riikide interneti tsensuuri alaseid seadusi.

Teoorias peaks aga seadus olema takistuseks alaealistele varemmainitud lehtedele ligipääsul. Nõudma hakataks isikutuvastust.

Minut.ee vahendab hinnangut, et lisaks võiks eeldada, et pärast esimese interneti tsenseerimise seadusega harjumist tuleksid sellele järgi juba uued - täiendavalt tsenseerimist vajavad teemad - nagu „vihkamisele õhutavate” lehtede, „usulist äärmuslust viljelevate” lehtede , „poliitiliselt mittekorrektsete”, „holokausti eitavate” jmt. interneti lehtede blokeerimise seadused. Aja jooksul ehk saaks seda head ja hädavajalikku seaduse kogemust ka teistesse Iisraeli sõbralikesse riikidesse eksportida.

© Margo Munner | Sisukaart