Internet liigub uutesse kaugustesse

Sisestatud: 29.10.2007 | Täiendatud: 29.10.2007

Olles teinud mitu tiiru peale meie koduplaneedile, asub Internet liikuma kosmosesügavuste poole, rääkis Vinton Cerf.

Vinton Cerf

Vinton Cerf veebruaris 2007
Allikas: Flickr

Vinton Cerf, üks Interneti „loojatest” pakub nüüd välja „planeetidevahelise” interneti, mis võimaldaks „ligipääsu informatsioonile ning kontrollida katseid, mis toimuvad kaugel planeedist Maa”.

Cerf töötabki koos ekspertide grupiga selle nimel, et luua standardeid kosmoseajastu kommunikatsioonivajadusi silmas pidades. Võtmeosad selles projektis pidavat valmis saama juba kolme aasta pärast. Neid uusi standardeid on Cerf'i sõnul vaja, kuna kosmoses kulub palju aega informatsiooni liigutamiseks.

Cerf imetles Seoul'is toimunud foorumil interneti laienemist viimase aastakümne jooksul. Internetikasutajate arv on suurenenud 20 korda - tulemuseks 1,2 miljardit kasutajat sellel aastal. Serverite arv on tõusnud 22,5 miljonilt 489 miljonile. „Lõpuks on kogu maailmal ligipääs internetiteenustele,” loodab Cerf.

Edasi rääkis Cerf Aasia suurtest edusammudest - olles tõusnud maailma juhtuvaks regiooniks internetikasutuse juures, on täiesti selge, et ingliskeelne sisu hakkab tasapisi alla jääma Aasia suurtele keeltele.

Cerf puudutas ka vahepeal tõstatatud internetiaadresside vähesuse probleemi ning avaldas lootust, et juba 2008. aasta esimesel poolel on võimalik registreerida domeeninimesid ka teistes tähestikes peale ladina.

© Margo Munner | Sisukaart