Internetiühendus Lähis-Ida ja Indiaga taastatud

Sisestatud: 10.02.2008 | Täiendatud: 10.02.2008

Internetiteenused Indias ja Lähis-Idas on taastatud peale seda, kui Flag Telecom parandas oma purunenud Euroopa-Aasia suunalise kaabli.

Internetiühendus Lähis-Idas ja Indias oli tugevalt häiritud alates jaanuari lõpust, mil kaks merealust kaablit said kannatada.

Parandustööd lõpetati eile, st. laupäeval. Egiptus on varem teatanud, et nende riigis taastub normaalne internetiühendus esmaspäeval.

Kaablite purunemise põhjustas mahajäetud laevaankur, mille Flag Telecom'i parandusmeeskond 35 meremiili kaugusel Dubaist ka üles leidis. 5,5 tonni kaaluv ankur on nüüdseks merest välja toodud. Ettevõte jätab siiski saladuseks täpsed kaablite kahjustused ja võimalikud kahjustamise viisid. Egiptuse võimud väidavad, et ankru leidmise piirkonnas ei olnud katkestuse tekkimise hetkel registreeritud ühtegi laeva.

Lisaks eelnevale lubab Flag Telecom paigaldada Prantsusmaa ja Egiptuse vahele uue kaabli, mida ei oleks võimalik sellisel viisil enam kahjustada. Kaabli paigaldamine võtab aega mitu kuud, Egiptuses spekuleeritakse 18-kuulisest ehitusprotsessist.

© Margo Munner | Sisukaart