IT Kolled?i uus maja sai valmis

Sisestatud: 19.01.2008 | Täiendatud: 19.01.2008

IT Kolled? kuulutas oma uue, ligi 100 miljonit krooni maksma läinud õppehoone valmis saanuks. Uus maja on viiekorruseline, omab 3677 m2 kasulikku pinda ja asub Mustamäel, Tallinna Tehnoloogiapark Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli vahetus naabruses Raja tänaval.

„Lõpuks ometi on meil olemas spetsiaalselt meie vajadustele vastav õppehoone, mis võiks teha kadedaks iga Eesti kõrgkooli,” märkis IT Kolled?it haldava Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) juhatuse esimees Toomas Sõmera. Tema sõnul on kõrgkoolil ja sihtasutusel olnud väga meeldiv koostöö ehitusfirmaga AS Facio Ehitus, kes koolihoone aastaga valmis ehitas. „Kuigi tudengitel seisab siiakolimine veel ees, on ka nende esimesed kommentaarid olnud ainult vaimustust väljendavad.”

IT Kolled?i rektori Kalle Tammemäe sõnul saab seni Tallinna kesklinnas Rävala puiesteel asunud IT Kolled? oma värske õppehoonega ideaalselt parajas koosluses ja mahus klassi-, seminari- ning laboriruume, et veelgi paremini korraldada nii taseme- kui ka täiendõpet. Uues õppehoones on arvestatud ka ratastoolis liikuvate üliõpilastega. „Sellest majast saab IT Kolled?i uus nägu ja siin saame kujundada kõik just nii, nagu on parim meie üliõpilastele, õppejõududele ja rakenduslikule IT kõrgharidusele,” selgitas Tammemäe. „Igal kõrgkoolil on olemas oma vaim, mis vajab vabaks ja loominguliseks arendamiseks ka päris oma keha - nüüd, kus keha on igati vormis, saame täielikult keskenduda sisule, hingele ja tulemustele.”

Hoone projekt on valminud AS Meistri Projektis ning arhitektiks on Eero Palm Palm E Arhitektuuribüroost.

Tudengid alustavad uues majas õppetööd 28. jaanuaril. Pidulik hüvastijätt Rävala puiestee hoonega toimub 18. jaanuaril algusega kell 14.30 kui ühise rongkäiguna liiguvad tänased ja endised õppurid Mustamäele Raja tänavale uude õppehoonesse.

© Margo Munner | Sisukaart