Levikul tapmisähvardusega rämpspost

Sisestatud: 11.03.2008 | Täiendatud: 11.03.2008

ETV24 vahendab uudist, et Eestis on avastatud ingliskeelsed tapmisähvardusega meilid, kus väidetav palgamõrtsukas küsib oma töö tegemata jätmise ja mõrva tellija avalikustamise eest raha.

Olga Carlberg sai mõni päev tagasi meili, milles keegi Rasheed Al'Hassan teatab ilusaid inglisekeelseid viisakusavaldusi kasutades, et ta on Olgat tapma palgatud mõrtsukas. Töö selles suunas juba käib ja kui Olga soovib ellu jääda ning ühtlasi teada saada, kes tema surma soovib, peab ta meilile vastama ja olema valmis 15 000 dollari maksmiseks. Kui sihtmärk ei vasta, lubab Rasheed tellitud töö lõpuni viia. Loomulikult lõppeb kiri hoiatusega mitte pöörduda politsei poole. Olga ei võtnud meili tõsiselt, kuid teavitas asjast siiski politseid, vahendas „Aktuaalne kaamera”.

„Ma mõtlesin, et keegi teeb nalja. Minu südametunnistus on puhas, mina pole kellelegi midagi halba teinud, et keegi nii suurt raha minu eest maksaks. Rääkisin mehele ja mees soovitas, et anna teada politseile,” ütles Carlberg.

Politseiameti kriminaalosakonna juhataja Krista Aas kinnitab, et Carlberg talitas täiesti õigesti, sest erinevalt tavapärasest rämpspostist, kus palutakse pangaparoole, et kanda üle suurem summa raha Nigeeria pangast või suur internetilotovõit, on antud juhul tegemist tapmisähvardusega.

„Kui seal on konkreetsed ähvardused isiku suhtes, siis selline tegu on meil kuriteona karistatav. Kui isikut ähvardatakse tema elu või tervise kahjustamisega, siis nendesse asjadesse tuleb suhtuda tõsiselt ehk siis soovitus on pöörduda politsei poole,” selgitas Aas.

Interneti.info lisab, et minut.ee juhtis probleemile juba kuu aega tagasi tähelepanu.

© Margo Munner | Sisukaart