Kevadised Eesti internetikasutuse uuringud

Sisestatud: 09.05.2008 | Täiendatud: 09.05.2008

Äsja on läbi viidud kaks Eesti internetikasutuse uuringut, millest selgub, et Eestis loetakse küll internetist uudiseid, kuid vähe ostetakse interneti vahendusel kaupu.

GfK Custom Research Baltic'u läbi viidud uuringust selgus, et 69 protsenti Eesti internetikasutajaist loeb igapäevaselt veebiuudiseid, kuid e-poodidest ostmine on samal vähe levinud, kirjutab Tarbija24.

Kõige enam hangivad internetist igapäevaselt värsket infot spetsialistid, kes teevad mõttetööd ning kellel pole alluvaid - nendest vastas 80 protsenti, et loeb iga päev veebiuudiseid. Kõrge protsent oli ka pensionäride (80) ja koduperenaiste (81) seas, kuid mõlema puhul kuulus valimisse alla 30 inimese.

67 protsenti Eesti initernetikasutajatest saadab igapäevaselt e-kirju. Kokku kasutab internetti 69 protsenti 15-74 aastastest eestimaalastest. 36 protsenti kasutab internetti sõprade ja tuttavatega suhtlemiseks.

Internetis teenuste või kaupade ostmine on Eestis aga vähe levinud. Vaid 8 protsenti internetti kasutavatest eestimaalastest ostab vähemalt korra kuus internetist kaupu või teenuseid. Kõige sagedamini poodlevad internetis tudengid ning väiksema sissetulekuga inimesed.

Netikulleri poolt tellitud internetikaubanduse turuuuringust selgub, et võrgupoodlemises on sarnaselt tavaeluga esirinnas naisterahvad. Küsimustikule vastas ligi 5000 inimest vanuses 14-64 aastat, kellest 70% on internetikaubamajadest oste sooritanud. Eestimaal tervikuna on internetis ostlemas käinud 55% elanikest, kirjutab DELFI.

Internetikaubanduse puhul tunti kõige rohkem hirmu pettuse eest (24% vastanuist) ja krediitkaardi andmete varguse ees (23%).

Populaarsemad Eestis tegutsevad internetikaubamajad on järgmised: on24, Quelle ja Halens. Ülemaailmsetest internetiostukeskkondadest on eBay alles 7. kohal ja Amazon 9. real.

© Margo Munner | Sisukaart