Microsoft alustas Apache rahastamist

Sisestatud: 28.07.2008 | Täiendatud: 28.07.2008

Microsoft on astunud suure sammu lähemale avatud lähtekoodiga tegelevatele ringkondadele: Microsoft rahastab Apache Software Foundation (ASF) nimelist USA mittetulundusühingut, mis on tuntud Apache HTTP serveritarkvara arendajana.

Esmase toetussumma suuruseks on 100'000 USD. Rahaeralduste sihiks peaks olema ASF'i administratsioon, et „arendajad saaksid keskenduda suurepärase tarkvara kirjutamisele”. Lisaks rahaeraldusele võimaldab Microsoft kasutada Apache arendusprojektides ka ettevõtte-poolset programmikoodi.

Tegemist ei ole täiesti uue suunaga suurettevõtte poolt, küll aga on Microsoft'i suhtumine avatud lähtekoodi väga valikuline. Ettevõte seob ennast üksikute projektidega, teeb ka mõningaid „järeleandmisi” tarkvaraarendajatele.

CNET'i artikli autor Stephen Shankland leiab, et rahastamise taga võib olla Microsoft'i soov kasutada Apache tarkvara ettevõtte oma projektides. Eelkõige võib Microsoft'i huvitada Hadoop-nimeline failisüsteem, aga kindlasti ka HTTP-serveritarkvara.

InformationWeek läheneb teisest küljest. Microsoft'i eesmärgiks võib olla ka USA ja Euroopa Liidu ametkondade „rahustamine”: viimasel ajal on suurenenud riiklik surve tarkvaratootjale.

© Margo Munner | Sisukaart