Microsoft ja Yahoo! saavutasid kokkuleppe

Sisestatud: 29.07.2009 | Täiendatud: 29.07.2009

Kaks USA suurettevõtet jõudsid kokkuleppele, mille järgi hakkab Yahoo! kasutama Microsoft'i Bing otsingut ning Yahoo! hakkab selles otsingus reklaami müüma.

Lepe hakkab kehtima 2010. aastast ning kestab 10 aastat. Selle järgi tekib kahel ettevõttel võimalus koondada jõud Google otsingu vastu. Microsoft näeb uues leppes võimalust tutvustada Bing otsingu võimalusi suuremale auditooriumile, Yahoo! soovib aga suunata nüüdsest oma põhitähelepanu teistele valdkondadele, st. mitte arendada oma otsingusüsteemi. Yahoo! võimaldab Microsoft'ile ligipääsu seni tehtud tööle otsingu arendamises. Samas jäävad eraldiseisvana alles nii Microsoft'i kui Yahoo! teised võrguteenused nagu e-post, sõnumiedastus jms.

Rahaliselt ei toimu ühekordset suurt ülekannet Yahoo! kontodele. Microsoft pakub mõningaid garantiisid ning kõige olulisem - suurem osa Yahoo! lehtedel kuvatud reklaami tulust jääb Yahoo! kätte. Leping peab veel saama USA ametiasutuste poolt heakskiidu, millega läheb ilmselt aega ning Yahoo! ja Microsoft loodavad, et vastavad asjaajamised saavad korda 2010. aasta alguses.

© Margo Munner | Sisukaart