Microsoft tegi ettepaneku Yahoo! ostmiseks

Sisestatud: 01.02.2008 | Täiendatud: 01.02.2008

Microsoft tegi täna pakkumise Yahoo! ostmiseks 44,6 miljardi USD eest. Yahoo! peab pakkumist ootamatuks.

Yahoo! logo

Microsoft pakkub 31 USA dollarit ühe Yahoo! aktsia eest. „Meil on Yahoo! suhtes suur austus, me saame pakkuda huvitavat teenustepaketti tarbijatele, väljaandjatele ning reklaamitellijatele, samas paremini konkureerida internetipõhiste teenuste turul,” ütles Microsofti tegevjuht Steve Ballmer. Yahoo! ütles omapoolses avalduses, et ettepanekut kaalutakse hoolikalt ja kiirelt.

Teade pakkumisest tuleb ajal, mil mõlemad ettevõtted üritavad võistelda Google'ga. Kuigi Google't ei mainita avalduses otseselt, on ära märgitud siiski, et koos suudaksid Microsoft ja Yahoo! pakkuda arvestatavaid alternatiive hetkel turul domineerivale tegijale.

Ballmer väitis veel, et Microsoft ja Yahoo jagavad internetiteenuste potentsiaali osas visiooni. Microsoft märgib ka oma avalduses, et ostuprotsessi saaks lõpule viia selle aasta teisel poolel.

Kui tehing peaks teoks saama, on tegemist Microsoft'i ajaloo suurima ostuga. Eelmisel aastal omandatud Aquantive läks maksma vaid 6 miljardid USA dollarit. Steve Ballmer'i sõnul on praegu õhusolev tehing oluliseks jätkuks eelmise aasta liigutusele: „Kindlasti pole tarbijate poolt paremat perspektiivi haarde ja mahtude suurendamiseks, kui on see omandamine.”

Äsjasest Microsoft'i kirjast Yahoo!-le tuleb välja ka tõsiasi, et konsultatsioone Yahoo!-ga koostöö tegemiseks on peetud juba 2006. aastast, kuid seda suurema eduta. Nüüd aga on olukord muutunud ning Microsoft'i huvitab Yahoo! väljaostmine.

Yahoo! poolelt tuleb pakkumine ajal, mil ettevõte on näidanud halbu tulemusi ning mil aktsiahind oli kukkunud. Selle nädala alguses teatas Yahoo! tegevjuht Terry Semel ka 1'000 inimese vallandamisest.

© Margo Munner | Sisukaart