Mozilla suured plaanid Hiinas

Sisestatud: 25.02.2008 | Täiendatud: 25.02.2008

Mozilla Firefox võrgulehitsejat arendav ettevõte soovib käesoleva aasta jooksul kahekordistada oma turuosa Hiinas kasutatavate võrgulehitsejate seas.

Täna Hiinas vaid 2 protsendilist turuosa omav Mozilla Firefox soovib pikemas plaanis saavutada ka selles riigis oma maailma keskmise taseme, mis on umbes 20 protsenti. Suurimaks takistuseks peetakse aga asjaolu, et Internet Explorer on Hiina kasutajatele platvormiks mitmete teenuste kasutamisel.

Siiski on ka Mozilla saavutanud mõningast edu sisenemisel Hiina turule. Eelmisel aastal sõlmiti kokkulepe Baidu.com (Hiina suurim internetiotsing) keskkonnaga kasutamaks Baidu otsingut ka Firefox lehitsejas.

Järgmiseks sammuks peab Mozilla Firefox arendusmeeskond rohkemate võimaluste pakkumist Hiina kasutajaile - personaliseeritud võrgulehitseja arendamist.

Kõige selle juures peab ka Mozilla oma vaenlaseks kõrget piraatluse taset. Kuigi Mozilla Firefox lehitseja on tasuta, tähendab kõrge piraattarkvara osakaal seda, et kasutajatele on tegelikult kergesti kättesaadav ka Windows operatsioonisüsteemiga seotud Internet Explorer.

2007. aasta lõpul oli Hiina maailma suuruselt teine internetiturg 210 kasutajaga, kuid juba selle aasta alguses peetakse Hiinat esikoha riigiks.

© Margo Munner | Sisukaart