Ohtlikud internetikuulsused

Sisestatud: 25.08.2009 | Täiendatud: 25.08.2009

Arvutiturbe ettevõte McAfee hoiatab internetikasutajaid, et otsingumootorite abil oma lemmikkuulsuste kohta info otsimine võib tuua arvutisse pahavara.

Kõige ohtlikumaks märksõnaks isikunimede osas väidab McAfee olevat „Jessica Biel” - iga viies sellele otsingufraasile vastav tulemus viib võrguleheni, mis üritab ühel või teisel viisil kahjustada kasutaja arvutit. Edetabelis järgneb „Beyonce”, „Jennifer Aniston”, „Tom Brady”, „Jessica Simpson”. Eelmisel aastal esikoha saavutanud „Brad Pitt” on nüüdseks kukkunud 10. kohale selles veidras edetabelis. USA presidendipaari nimed on aga suhteliselt madalal kohal: „Barack Obama” 34. ja „Michelle Obama” 39. kohal.

McAfee ei soovita inimestel siiski loobuda interneti või otsingumootorite kasutamisest, vaid kutsutakse üles külastama vaid neid võrgulehti, mis on tuntud ja mida võib usaldada.

Varem on infoturbega tegelevad ettevõtted rõhutanud ka laulusõnade otsimisega seotud riske, mis on samalaadsed kuulsuste otsimisele - pahavara levitajad kasutavad ära inimeste käitumisharjumusi.

© Margo Munner | Sisukaart