• Avaleht
  • Uudised
  • Pooled allalaaditavatest .torrent faildest on teleseriaalid

Pooled allalaaditavatest .torrent faildest on teleseriaalid

Sisestatud: 16.02.2008 | Täiendatud: 16.02.2008

TorrentFreak'i uurimusest selgub, et 50% bittorrenti failidest (.torrent failid), mida alla laaditakse, on teleseriaalide illegaalne levitamine.

BitTorrent on populaarne failivahetustehnoloogia. Selle kasutamiseks peab isik laadima arvutisse BitTorrent'i kliendi, seejärel otsima sobiva .torrent-faili ning alustama soovitud materjali allalaadimist.

Nende .torrent failide abil levitatakse kõiksugu sisuga faile ning nüüd on kasutada ühe analüüsi tulemus, mis leiab, et just teleseriaalide allalaadimist võimaldavate .torrent-failide osakaal on teistest kõige suurem - isegi 50%.

Populaarsemate teleseriaalide (nagu Lost või Heroes) torrenteid laaditakse tihti isegi kuni 10 miljonit korda ühe seriaali osa kohta. Huvitav fakt on, et kogusumma kipub liikuma väga lähedale USA telerivaatajate arvule. Liites suuremate torrenteid jagavate võrgulehtede tulemused, laaditakse igal aastal alla rohkem kui miljard erinevate teleseriaalide episoodi.

Sellist populaarsust kasutavad ära isegi suuremad telestuudiod. Väidetakse, et aeg-ajalt toimub teatud „lekitamisi” torrentilehtedele. Põhiline „sõjapidamine” torrenteid pakkuvate võrgulehtede vastu toimub aga muusika- ja filmitööstuse, mitte telestuudiote poolt.

Disney-ABC telegrupi juht Anne Sweeney väidab aga, et just reklaamivabade piraatseeriate levitamise tõttu sõlmiti kokkulepe Apple võrgukeskkonnaga iTunes, et seeläbi legaalselt müüa oma toodangut.

© Margo Munner | Sisukaart