• Avaleht
  • Uudised
  • Saksamaa valitsus kutsub üles loobuma Internet Explorer'ist

Saksamaa valitsus kutsub üles loobuma Internet Explorer'ist

Sisestatud: 17.01.2010 | Täiendatud: 17.01.2010

Saksa valitsus hoiatas internetikasutajaid, et Windows Internet Explorer ei ole turvaline, mistõttu soovitatakse otsida alternatiive.

Nimelt peab Saksamaa valitsust Internet Explorer'it süüdlaseks, miks õnnestus läbi viia hiljutine küberrünnak Google vastu. Microsoft'i esindaja sellise väitega ei nõustu, märkides et rünnaku organiseerisid „kõrgelt motiveeritud inimesed, kes kuuluvad kindlasse gruppi”.

Turvaviga, millest käib jutt, on see, mis võimaldas läbi viia Hiina internetifanaatikute rünnaku Google vastu ning Microsoft'il pole sellele veel lahendust pakkuda. Samas on vea ärakasutamisvõimalused avaldatud internetis ning see tähendab, et rünnakuid võib veel esineda. Asjatundjad arvavad, et sedapuhku võtab vea parandamine Microsoft'il kaua aega, kuna viga esineb kõigis Internet Explorer'i versioonides alates 6. seeriast. See tähendab, et vigast lehitsejat kasutavad väga erinevate operatsioonisüsteemidega kasutajad ning turvapaik peab pidama kõigil neil süsteemidel.

Microsoft väidab, et Internet Explorer'it võib edasi kasutada küll: risk on väiksem kui kasutada kõige uuemat lehitsejaversiooni ning kui tõsta lehitseja turvatsoon (Securitu Zone) kõrgeimale tasemele (High). Seda saab teha valides Internet Explorer'i menüüst Tools -> Internet Options -> Security ning valida kogu interneti jaoks tase High. Tavaliselt on see Medium tasemel.

© Margo Munner | Sisukaart