Sun ostis MySQL-i

Sisestatud: 26.02.2008 | Täiendatud: 26.02.2008

Sun Microsystems teatas täna, et on viinud lõpule MySQL andmebaasiettevõtte ostu ning kavatseb edaspidi pühenduda teiste avatud lähtekoodiga tarkvara tootvate ettevõtete omandamisele.

Sun tegi umbes 800 miljoni USA dollari ulatuses väljamakse ning 200 miljoni jagu aktsiatehinguid viimaks lõpule juba varem kokkulepitud tehing. Sun'i tegevjuht Jonathan Schwartz pidas seda tehingut „kõige olulisemaks ostuks Sun'i ajaloos”. Schwartz leidis ka, et MySQL ost toob Sun'ile ilmselt kümneid miljoneid uusi kliente. Senine MySQL juht Marten Mickos hindas MySQL kliendibaasiks umbes 12 miljonit.

Siiski pole see Sun'i kõige kallim ostutehing. 2005. aastal omandati 3,1 miljardi USA dollari eest StorageTek - salvestussüsteemi tootja, kellel lisaks veel ka lai kasutajatehulk.

Ostutehing ei tähenda vähemalt esialgu kannapööret ettevõtte arendus- ja tugiteenustes. Nimelt jätkavad ka Derby ja PostgreeSQL oma arengut. Väike nihe MySQL kasuks siiski tuleb - seda peetakse nüüdsest prioriteediks, MySQL asub püüdma ka suuremaid kliente.

Senised suuremad ja tuntud projektid, kus kasutuses just MySQL andmebaas on näiteks Facebook, Google ja YouTube, kuid ometigi on MySQL saatuseks olnud olla „väiketegijate” lemmik ja selline on olnud ka andmebaasi maine.

Paika jääb MySQL arendus kõigile suurematele platvormidele - Linux, Windows, Solaris, AIX, Mac OS X jt.

© Margo Munner | Sisukaart