Suurbritannia hakkab salvestama internetiliiklust

Sisestatud: 08.11.2008 | Täiendatud: 08.11.2008

Suurbritannia seab eesmärgiks salvestada andmed iga e-kirja saatmise ning võrgulehe külastuse kohta.

Ametnike sõnul hakkavad „mustaks kastiks” kutsutud seadeldised salvestama kõike internetis toimuvat ning edastavad selle siis valitsuse andmebaasi.

Eesmärgiks on salvestada informatsiooni iga telefonikõne, e-kirja ja internetikülastuse kohta. Kuigi antud teemas pole konsensust ka valitsuse siseselt, on siiski toimunud edasiminekud süsteemi arendamisel, rohkem peaks selge olema järgmise aasta alguses.

Süsteem peaks kandma nime Interception Modernisation Programme (IMP) ning väidetavalt hakkab süsteem toimima nii, et internetiühenduste teenusepakkujatel ei ole vaja edastada ise infot. Viimane asjaolu peaks siis tegema meele rõõmsaks internetifirmadel - nemad saavad jätta oma „käed puhtaks”. Mustad kastid paigaldatakse internetiühenduste sõlmpunktidesse valitsuse kulul.

Vastuseisu loodetakse leevendada ka asjaoluga, et andmeid salvestatakse internetiliikluse mitte sisu kohta! See peaks siis tähendama, et salvestatakse võrgulehe aadress, mida külastati, aga mitte sisu. Samas tõstatab The Independent'i artikkel küsimuse: mis on liiklus ja mis on sisu? Kuidas defineerida jututoas toimuvat?

© Margo Munner | Sisukaart