• Avaleht
  • Uudised
  • Time Warner Cable lahendus internetiliikluse ülekoormusele

Time Warner Cable lahendus internetiliikluse ülekoormusele

Sisestatud: 03.06.2008 | Täiendatud: 03.06.2008

USA kaabellevi ja internetiühendust pakkuv korporatsioon Time Warner Cable alustas katsetusi viimaks internetiühenduse kasutajate arved vastavusse allalaaditava andmemahuga.

Idee seisneb siis selles, et internetiühenduse kasutaja peab maksma 1 USD iga allalaaditud gigabaidi kohta, mis ületab etteseatud piirmäära. Ettevõte leiab, et tegemist on vajaliku sammuga, kuna hetkel kasutab „5 protsenti klientidest ära poole kaablite edastusvõimest”.

Kriitikuid leiab muidugi kõikjalt. Nii arvatakse, et selline teguviis võib tähendada mõningate video- ja mänguteenuste arengule pidurite seadmist.

Teine USA suurettevõte Comcast on juba mõnda aega piiranud failivahetusrakenduste kasutamist. Mõlemal juhul on aga tegemist esimeste märkidega sellest, et interneti infrastruktuur jääb kitsaks mõlemast otsast - nii kodukasutajateni viivad liinid, kui ka suuremaid piirkondi ühendavad kaablid ei suuda taluda pidevat mahtude kasvu, mistõttu on varem välja käidud arvamusi, et aastal 2010 võib olla reaalsus suuremate internetiliikluse ummikute teke.

Igatahes on interneti sünnimaal järjest suurenemas debatt selle üle, kuidas antud olukorras käituda - kuskohast leida vajalikud summad investeeringuteks ning kas tasu interneti kasutamise eest peaks ikka olema samaväärne kõigile klientidele, hoolimata sellest, milleks võrguühendust kasutatakse.

Teema pole võõras ka Eestis.

© Margo Munner | Sisukaart