• Avaleht
  • Uudised
  • ÜRO alustab vaesuse vastu võitlemisel koostööd Google ja Cisco'ga

ÜRO alustab vaesuse vastu võitlemisel koostööd Google ja Cisco'ga

Sisestatud: 04.11.2007 | Täiendatud: 04.11.2007

ÜRO, Google Inc. ja Cisco Systems Inc. käivitasid võrgulehe, mille eesmärgiks on jälgida vaesuse vähendamisprogrammi arenemist.

Internetiprojekt MDG Monitor käivitati ÜRO peasekretär Ban Ki-moon poolt, et fokuseerida tähelepanu vaesusevastase võitluse tarbeks vajaminevate ressurssidele.

Septembris 2000 seadsid mitmed maailma riikide liidrid kaheksa eesmärki, mille eesmärgiks on vähendada vaesust ning toiduprobleeme, tegeleda haiguste ravimise, soolise ebavõrdsuse, kirjaoskamatuse, veepuuduse ning keskkonnaohtudega.

MDG Monitor võrguleht jälgib progressi, mis on nendel suunadel tehtud, seda peaaegu igas maailma riigis. Lehe külastajal on võimalik kasutada Google Earth teenust, et leida paiku, kus eesmärkide nimel tegutsetakse.

„MDG Monitor võimaldab rohkemal kui 300 miljonil Google Earth kasutajal saada paremini aru sellest, mis on MDG ning kuidas soovitakse saavutada tulemusi,” on kirjas ÜRO, Google ja Cisco ühisavalduses.

„Eesmärkide saavutamine on tõeliselt globaalne ülesanne, nõudes koostööd nii valitsuste, rahvusvaheliste organisatsioonide, erakompaniide ning kodanikeühenduste vahel,” märkis Ki-moon, lisades veel, et selline Google ja Cisco'ga saavutatud koostöö on „just selline innovaatiline partnerlus, mida me vajame”.

© Margo Munner | Sisukaart