• Avaleht
  • Uudised
  • USA internetipettuste raport 2007: ohvriks pigem mehed

USA internetipettuste raport 2007: ohvriks pigem mehed

Sisestatud: 07.04.2008 | Täiendatud: 07.04.2008

Sellise järelduse teeb Internet Crime Complaint Center'i raport.

Vähemalt rahakaotuse osas on suurem oht, et ohvriks langevad mehed. Selline järeldus tehti 206 000 eelmisel aastal tehtud kaebuse alusel. Mehed kipuvad kaotama 1.67 USA dollarit iga naise kaotatava dollari kohta.

Uurijad arvavad, et selle põhjuseks on ajalooline taust: mehed on harjunud (nii enne internetti, kui ka internetiajastul) ostma suurema hinnaga esemeid, näiteks elektroonika.

Siiski ei seleta eelnev kõike, nimelt ostavad naised internetist rohkem. Sellepärast pakub uurimus välja arvamuse, et mehi tõmbavad ligi teatud tüüpi skeemid. Näiteks olid rohkem kui 3500 USD väärtuses petujuhtumeid eriti palju seotult just investeerimisplaanidega. Sellel alal olidki mehed ohvrite osas selgelt ülekaalus.

Üleüldine trend on selles, et internetikuritegevus tõmbab kurjategijaid aina rohkem ja rohkem ligi. Kogukaotused USA-s eelmisel aastal olid 239 miljonit USA dollarit. Samas 2006. aastal oli selleks summaks vaid 40 miljonit USD.

Andmed ootavad kasutamist

Tegelikult on aga üks number langenud - nimelt pettuste arv. Raporti autor John Kane pakkus põhjuseks tarbijate teadlikkuse kasvu, kuid alternatiivne arvamus pärineb Gary Warner'ilt (University of Alabama).

Warner leiab, et viimasel ajal on suurenenud trend, kus krediitkaardi andmed küll varastatakse, kuid neid ei kasutata. Keegi ei soovi riskida vangiminekuga tühise 40 USD pärast. Seega - kasutusse lähevad vaid need kontod, kust on võimalik suuremaid summasid raha teenida.

USA internetipettusi korraldatakse peamiselt USA enda pättide poolt, teisel kohal on Suurbritannia ning „alles” kolmas on Nigeeria. Yahoo! artikkel avaldab imestust, miks Hiinat pole edetabelis kõrgel kohal.

© Margo Munner | Sisukaart