USA sulges suure hulga domeene

Sisestatud: 29.11.2010 | Täiendatud: 29.11.2010

Ameerika Ühendriikide ametivõimud sulgesid mitmeid domeeninimesid, mis teenindasid veebilehti, millelt oli varem võimalik saada infot ebaseaduslike failide vahetamise kohta või osta piraat-kaubamärkidega tooteid.

Suletud veebilehtede seas on sellised aadressid nagu torrent-finder.com, onsmash.com, rapgodfathers.com, dajaz1.com. Väidetavalt on suletud veebilehti kokku 77, täpsema loetelu leiab TorrentFreak'i abil.

Torrent-Finder.com lehe omaniku info järgi oli tegemist täielikult ICANN poolt tehtud muudatusega, registripidaja GoDaddy ei teadnud asjast midagi. Nimetatud veebileht on aga ikkagi kättesaadav läbi .info-domeeni: torrent-finder.info. Just Torrent-Finder on kõige kurioossem näide, sest see veebileht ei tegele ei .torrent-failide majutamisega ega ka torrent-tracker'i teenuse pakkumisega: tegemist on lihtsalt otsingumootoriga, mis suunab .torrent-faili allalaadimise jaoks kolmandatele veebilehtedele.

Lisaks failivahetusvõrgustikele ja neid toetavaile veebilehtedele suleti ka mitmeid piraat-kaubamärkidega riideid jms müüvaid veebilehti.

Sellist veebilehtede uut tüüpi ülevõtmist domeeni tasandilt toetab eelmisel nädalal USA-s vastu võetud uus seadus, mida kriitikud peavad suisa „rahvusvahelise tsensuuri kehtestamise seaduseks”.

© Margo Munner | Sisukaart