Web 2.0 Expo 2008 San Francisco kokkuvõte

Sisestatud: 25.04.2008 | Täiendatud: 25.04.2008

Interneti.info võtab kokku 22.-25. aprillini 2008 toimunud Web 2.0 Expo konverentsi San Franciscos.

Web 2.0 Expo 2008 San Francisco

Allikas: Flickr

Opera 9.5 toob uue URL-otsingu

Seni oli külastatud aadresside meelespidamine veidi keerukas - seda just siis, kui kasutaja ei lisanud aadressi järjehoidjatesse. Opera võrgulehitseja arendajad esitlesid uudset Quick Find omadust.

Nimetatud omadus viib märksõnaotsingu Opera lehitseja aadressiväljale. Kirjutades sinna märksõnu, luuakse loetelu külastatud aadressidest.

Yahoo! plaanid

Yahoo! tehnikajuht Ari Balogh rääkis konverentsil, et ettevõte ehitab võrgukeskkonna ümber, rohkem Web 2 stiilile lähemale. Yahoo! peaks saama arendusplatvormi, millele on juba esimesi ideid.

SearchMonkey hakkab võimaldama Yahoo! otsingu kasutamist teiste pisirakenduste juures, mille arendajatel tekib võimalus seadistada otsingu tulemusi vastavalt enda soovidele.

Juurde tuleb ka veidikene „sotsiaalsemat” külge. Plaanis on ühendada mitmete Yahoo! hallatavate projektide kasutajakontod nii, et kasutajatel oleks võimalik nii e-postkastis kui Flickr-keskkonnas näha samu kontakte jms.

Üsna palju peaks muutuma ka Yahoo! portaali ja teenuste visuaalne pool. Esimesed suuremad muutused algavad selle aasta teises pooles.

Videophlow elavdab YouTube teenuseid

YouTube võib saada rakenduse, mille abil on võimalik mängida YouTube videosid jututubades ning selliselt, et jututoa kasutajad kontrollivad video mahamängimist. Arendajad arvavad siiski, et antud võimalust hakkavad kasutama väiksemad grupid, kes soovivad videosid üheskoos vaadata. Suurtesse jututubadesse see ei sobi.

Mozilla võtab suuna mobiilseadmetele

Mozilla esimees Mitchell Baker rääkis konverentsil pigem visioonidest. Mitchell Baker leiab, et lehitsemine tuleb teha lihtsamaks läbi lehitsemisajaloo parema ärakasutamise. Samuti sai ära mainitud asjaolu, et arenduses on projekt koodnimega Fennec.

Mozilla võrgulehitseja mobiiliversioon peaks Baker'i visiooni järgi olema oma põhiideelt sarnane Apple iPod'is kasutatava miniatuurse Safariga. Eeesmärgiks peaks olema sarnase kasutajakeskkonna loomine kõigile erinevatele seadmetle, et inimesed ei peaks hakkama eraldi õppima mobiiltelefoni võrgulehitsejat.

Lisaks...

Lisaks eelnevale toimus ka mitmeid jutuajamisi ning ka huvitavaid sekeldusi. Üks veidramaid nähtusi on meile varem tuttavaks saanud Vale Steve Jobs, kes võttis konverentsil sõna.

Interneti.info üritab kindlasti täiendada artiklit juhul, kui leidub uut ja huvitavat konverentsi kohta.

© Margo Munner | Sisukaart