Where 2.0 konverents 2008 kokkuvõte

Sisestatud: 19.05.2008 | Täiendatud: 19.05.2008

Järjekordne O'Reilly konverents on nüüdseks lõppenud. Seekord oli üldteemaks kõiksugu geo-värgeldus. Mõningad teemad, mis tõstatusid on kirjas selles artiklis. Enamik arendustest, tõsi küll, on tulekul vaid USA kasutajaile.

Where 2.0 konverents 2008

Allikas: Flickr

Plazes laieneb

Plazes-nimeline võrgukeskkond pakub rakendust, mille abil saab kasutaja edastada enda asukohta teistele isikutele. Nüüd peaks USA kasutajate võimalused lihtsamaks minema - iPhone kasutajail on tulevikus võimalik vajutada vaid ühele nupule ning vastav informatsioon ongi Plazes'ile edastatud.

Avardumas on ka võimalused selles osas, kuhu edastatud info jõuab - Plazes rakenduse väljundiks hakkavad olema ka Twitter ning Yahoo! teenus Fire Eagle.

Praized võimaldab arvustamist

Uus ettevõtmine nimega Praized hakkab võimaldama asukohtade hindamist ja arvustamist.

Tegemist hakkab olema lisarakendusega sellistele blogimootoritele nagu Wordpress ja Movable Type. Läbi sellise rakenduse on kasutajatel võimalik hinnata neid paiku, mida blogipidaja oma lehel on maininud. Arendajad rõhutavad seda, et sisu saab olema tugevasti integreeritud kasutajate võrgulehele/blogisse. Samuti rõhutatakse, et arvustuste andmed ei lähe segamini - igal võrgulehel saab olema vaid selle lehe jaoks olulised arvustused.

Nokia laiendab Ovi võimalusi

Nokia rakendus Maps 2.0 hakkab võimaldama reisiplaneerimist ning selle sünkroniseerimist: võimalik on teha plaan valmis laua- või sülearvutil ning seejärel sünkroniseerida see telefoni tarbeks. Süsteem toimib ka vastupidi - läbitud osa on võimalik telefonist laadida ümber arvutisse, misjärel siis seda infot saab töödelda või edastada mõnele isikule.

Nokia esindaja Michael Halbherr ütles, et põhiline pole mitte teekonnaarvestus, vaid see, mida on võimalik kokku pandud andmete abil korda saata. Järgmiseks sammuks peaks olema nende andmete koondamine selleks, et kasutaja saaks andmeid ka edaspidi kasutada.

Teenus peaks avalikuks kasutamiseks käima minema suve lõpus.

Poly9: gloobus kodulehele

Poly9 teenus Free Earth võimaldab kasutajatel paigutada oma kodulehele gloobuse kujutise.

Teine rakendus, mida Poly 9 pakkuma hakkab, on GeoAlert. Teenus on mõeldud isikutele, kes jälgivad ohtlikke infrastruktuuri objekte ning ohu korral saab töötaja määratleda objekti asukoha, misjärel abistab teenus määrata kindlaks kõige enam ohustatavad paigad: näiteks selle, kuhu kannab tuul reostuse vms.

Midagi sarnast pakub ka Geographic Information System, kuid see on selgelt seotud USA omavalitsuste andmebaasidega.

O'Reilly Where 2.0 konverents toimus 12.-14. mail 2008.

Arvamus: Web 2.0 näitab puudujääke

Lisaks taaskord Web 2.0 vaimus toimunud konverentsile on avaldatud arvamust, et Web 2.0 ei ole enam usaldusväärne. Nimelt on mitmed Web 2.0 vaimus ehitatud võrgukeskkonnad näidanud viimasel ajal „väsimusmärke”: Twitter ja Seesmic streikisid nädalavahetusel. Probleeme infrastruktuuriga nähakse ka teistel video- ja suhtluskeskkondadel.

© Margo Munner | Sisukaart