WorldWide Telescope toob kosmosepildid arvutisse

Sisestatud: 13.05.2008 | Täiendatud: 13.05.2008

Microsoft on pannud käima beta-staadiumis oleva programmi WorldWide Telescope, mis võimaldab kasutajatel „näha pilte nii, nagu neid näevad NASA teadlased”.

WorldWide Telescope

Programm saab oma pilte nii Hubble kosmoseteleskoobist kui ka mitmetest maapealsetest teleskoopidest. Nii nagu teadlastele, on ka tavakasutajale tehtud nähtavaks erinevad vaateid - röntgenivaated, radiatsiooni tuvastamine jms.

Lisaks teleskoopide poolt tehtud piltidele on saadaval ka pildid, mille on teinud NASA teistsugused aparaadid - kõiksugu sondid ja kulgurid.

Programmil ei ole siiski esimene omasuguste seas - Google Sky on sarnast võimalust pakkunud juba varem ning kõige esimesed sammud tegi Stellarium.

Tegemist on eraldiseisva programmiga - see tuleb internetist alla laadida ning paigaldada arvutisse. Loomulikult toimib asi vaid Microsofti operatsioonisüsteemidel ning tarkvara jooksutamiseks on vajalik ka näiteks .NET Framework 2.0. Ka riistvarale on üksjagu nõudeid - vähemalt 2GHz protsessor, 1GB mälu ning parimate omaduste kasutamiseks isegi 256MB videokiirendi. Tarkvara toimib siiski ka Mac'idel jooksutataval Windows'il.

WorldWide Telescope on pühendatud Jim Gray'le - Microsoft'i teadlasele, kes jäi eelmisel aastal kadunuks.

© Margo Munner | Sisukaart