Yahoo! hakkab näitama Google reklaame

Sisestatud: 13.06.2008 | Täiendatud: 13.06.2008

Neljapäeval sai teoks kokkulepe Yahoo! ja Google vahel, mille järgi hakkab Google edastama oma reklaame Yahoo! otsingutulemuste seas. Sellise sammuga üritab Yahoo! suurendada oma lühiajalist tulupoolt, kuid samal ajal suurneb veelgi Google mõjuvõim otsinguturul.

Yahoo! loodab saada kokkuleppe abil esimesel aastal 800 miljonit USA dollarit lisatulu, mis soovitakse suunata investeeringutesse arendamaks oma reklaamistrateegiat.

Ettevõtete kodumaal USA-s tuleb enne lepete rakendumist läbida juriidiline protseduur kontrollimaks kokkuleppe sobilikust kartellide-vastase seadusega.

Kui lepe peaks rakenduma, hakkavad Yahoo! kasutajad USA-s ja Kanadas nägema vähempopulaarseid otsingufraase kasutades Google poolt edastatavaid reklaame.

Jõud koondatakse ka sõnumiprogrammide osas: Yahoo! ja Google sõnumiprogrammide kasutajabaasid ühendatakse.

Tegemist on 10-aastase kokkuleppega, mida tohib aga kumbki mõningatel juhtudel tühistada. Leppe sihtturul, USA-s on Google osatähtsus otsingumootorina 68,29 protsenti ning laiendades nüüd veelgi oma reklaamide näitamist, saab Google kindlasti reklaamitellijate seas aina populaarsemaks.

© Margo Munner | Sisukaart