Yahoo! hakkab pakkuma asukohanimesid

Sisestatud: 13.05.2008 | Täiendatud: 13.05.2008

Yahoo! avas beta-versiooni oma tulevasest rakendusest nimega Internet Location Platform, mis hakkab võimaldama võrgulehtede ehitajatel Yahoo! asukohanimede andmebaasi kasutamist.

Yahoo! logo

Idee peaks seisnema selles, et veebirakendused edastavad andmebaasile geograafilise asukoha nime ning Yahoo! poolt tuleb lisainfo naabruses asuvate paikade kohta. Midagi sarnast on olemas näiteks Flickr'i kasutajatel pildistatud objekti asukoha määramisel. Igale objektile omistatakse WOEID ehk Where on Earth ID.

Yahoo! andmetel on hetkel andmebaasis kuus miljonit kohanimetust, kuid platvorm pole siiski veel täielik (ja ilmselt ei saa ka kunagi olema). Näiteks on puudu veel looduslikud paigad. Küll aga peaks rakendus võimaldama kohanimede „tõlkimist” ühest keelest teise, „ülemuslike” paikade teadasaamist (näiteks suunal vald - maakond - riik) jms. Kuigi kaasatud on ka postiindekseid, ei lasku rakendus siiski päris tänavaadresside tasandile.

Teenus on osa Yahoo! YOS (Yahoo Open Services) plaanist. Geograafilised andmed sai Yahoo! väidetavalt pärast WhereOnEarth ostmist 2005. aastal.

© Margo Munner | Sisukaart