YouTube safari-videost sai dokumentaalfilm

Sisestatud: 12.05.2008 | Täiendatud: 13.05.2008

Juba rohkem kui aasta aega on YouTube võrgukeskkonnas köitnud vaatajaid video, kus pühvlite kari päästab vasika lõvide ja krokodillide käest. Nüüd on video põhjal valminud dokumentaalfilm.

YouTube video, pealkirjaga „Battle at Kruger” on aastaga teeninud 30 miljonit vaatamist. Pühapäeval, 11. mail näitas National Geographic video põhjal tehtud dokumentaali „Caught on Safari: Battle at Kruger”, lisades omapoolsed kommentaarid. Lisaks lubab dokumentaalsaate reklaamklipp näidata klippi nii, „nagu varem pole nähtud”.

Tegemist ei ole esimese televisiooni jõudnud YouTube videoga, küll on tegemist esimese sellise internetis populaarsust kogunud videoga, mille põhjal tehti dokumentaalfilm.

Seni on näiteks NBC toonud korraks ekraanile internetis levinud seriaali „Quarterlife” - tõsi küll, reitingutulemused olid kohe nii halvad, et seriaali näitamine lõpetati pärast esimest osa. Teised kanalid on kasutanud internetivideot pigem pildiallikana mõne suurema saate jaoks.

Kas dokumentaalsaadet näidatakse mingil hetkel ka Eestis leviva National Geographic'u versioonis? Teadjad võiksid arvamust avaldada.

„Battle at Kruger” - taust

Videos kajastuvad sündmused leidsid aset juba 2004. aasta septembris Lõuna-Aafrika Vabariigi Kruger'i rahvuspargis. Video autoriks on USA-st pärit turist David Budzinski. Esimesel katsel ei olnud ükski telejaam amatöörvideost huvitatud ning niimoodi jäigi video lihtsalt seisma.

Eelmise aasta mais pani teine safari-grupi liige video YouTube'i, misjärel hakkas video internetis laialt levima.

© Margo Munner | Sisukaart